Daňové a účetní novinky 2021 - on-line školení

Kurz č. 22045

Přednáší RNDr. Ivan Brychta
daňový poradce, Praha
Termín čtvrtek 3. prosince 2020
Začátek

9.00 hodin (prezence od 8.30 hodin, předpokládaný konec cca 14.00 hodin)

Místo on-line školení

Program kurzu

Cílem semináře je seznámení účastníků s již schválenými nebo připravovanými změnami v daňové a účetní oblasti pro rok 2021. V rámci výkladu bude zdůrazněno, co z novinek je možné použít zpětně i pro rok 2020, budou zmíněny i novinky v zákonech s daněmi a účetnictvím souvisejících (např. změny v cestovních náhradách 2021). Obsah semináře bude přizpůsoben aktuálnímu vývoji legislativy v době konání semináře.

Obsah semináře:
- Změny v daních z příjmů - zpětné uplatnění daňové ztráty vč. speciálního postupu pro rok 2020, zdanění vyšších výher z hazardních her a účtenkové loterie, rezervy v pojišťovnictví od roku 2020, změny v pravidlech proti vyhýbání se daňové povinnosti, mezinárodní smlouva a související úpravy, změny v důsledku minimální a průměrné mzdy, připravovaný stravenkový paušál nebo rušení superhrubé mzdy výměnou za progresivní daň, a další
- Změny v zákoně o DPH - změny sazeb DPH/přeřazení některých služeb a zboží do 10% sazby DPH, DPH u nájmu od roku 2021, plnění v řetězci s jedinou přepravou, přemístění zboží a režim call-off skladu, změna u zvláštního režimu pro poskytování cestovní služby, záloha na nadměrný odpočet a další
- Změny dalších daňových zákonů, např. daňového řádu (zcela zásadní novela účinná od roku 2021), zákona o evidenci tržeb (rozšíření povinnosti evidovat tržby vč. podmínek a termínů účinnosti, evidování tržeb v novém zvláštním režimu od roku 2021), zákona o spotřebních daních (úpravy nejen v souvislosti s epidemií koronaviru), zákona o dani silniční (snížení silniční daně u vybraných nákladních vozidel), očekávané zrušení daně z nabytí nemovitých věcí (vč. souvisejících postupů)
- Změny v účetních předpisech - v zákoně o účetnictví, prováděcích vyhláškách a v Českých účetních standardech, v návaznosti na vývoj legislativy a další změny v návaznosti na legislativní proces.

Výklad bude ilustrován na příkladech a bude doplněn aktuálními stanovisky GFŘ a MF k dané problematice. Rovněž budou zdůrazněny nové postupy ve srovnání s dřívějšími.
Účastníci obdrží podkladový materiál. Během semináře budou zodpovězeny dotazy k probírané problematice.

 

SEMINÁŘ PROBĚHNE PREZENČNÍ FORMOU A ON-LINE FORMOU WEBINÁŘE. V POZNÁMCE U PŘIHLÁŠKY UVEĎTE, O JAKOU FORMU ÚČASTI MÁTE ZÁJEM.

Cena v případě účasti na on-line semináři:
- člen SÚ = Kč 1.800,-- včetně DPH
- ostatní = Kč 2.000,-- včetně DPH

Meeting se uskuteční prostřednictví služby Zoom Meeting. Pro připojení je zapotřebí, abyste:
- Nainstaloval(a) tzv. Zoom Client for Meetings zde https://zoom.us/download - první Download odkaz. Používání Zoom Meeting je pro Vás zdarma.
- Spustil(a) stáhnutý program Zoom Client a kliknul(a) na modré tlačítko Join, (přidat se k meetingu/setkání).
Přístupové údaje pro on-line připojení obdržíte od nás mailem.

Pro členy SÚ
1 800 Kč
včetně 21% DPH
Pro ostatní
2 000 Kč
včetně 21% DPH