Mzdová účtárna na začátku léta - změny ......... on-line školení

Kurz č. 25067

Přednáší PhDr. Dagmar Kučerová
lektorka a redaktorka serveru Podnikatel.cz
Termín středa 21. června 2023
Začátek

8.30 hodin (prezence od 8.00 hodin, předpokládaný konec cca 13.30 hodin)

Místo on-line

Program kurzu

- Změny v sociálním pojištění – oznamování dohod o provedení práce a zaměstnání malého rozsahu nezakládající účast na nemocenském pojištění (dočasná ochrana i ostatní zaměstnanci) a nový formulář pro úřad práce od 1. dubna 2023, aktuálně ke slevám na pojistném za kratší úvazky, připravované slevy na pojistném pro pracující důchodce, prarodičovská dovolená, odpuštění příslušenství u pohledávek na sociálním pojištěni a další
- Změny zákona o zaměstnanosti – prodloužení dočasné ochrany a postup zaměstnavatele, možnosti ukončení pracovního poměru s uprchlíkem, nová definice nelegální práce atd.
- Mimořádné prohlídky po novele vyhlášky o pracovnělékařských službách – kdy se provádí, prohlídky v úplném a neúplném rozsahu, nový termín pro periodickou prohlídku atd.
- Součinnostní dotazy exekutorů – aktuální vyjádření Ministerstva spravedlnosti ČR
- Připravovaná důchodová reforma
- Informace k novele zákoníku práce – nově sdělované údaje zaměstnancům, úprava dohod konaných mimo pracovní poměr (pracovní doba, příplatky, právo na překážky v práci, řádná dovolená), úprava home-office, doručování (situace k datu konání semináře)
- Anotace bude doplněna, případně poupravena dle vývoje legislativy k datu konání semináře

Pro členy SÚ
2 441 Kč
včetně 21% DPH
Pro ostatní
2 541 Kč
včetně 21% DPH