KURZ: Účetní a daňové aktuality roku 2018

Kurz č. 21895

Přednáší Ing. Dana Vankeová
certifikovaná účetní, zkušená lektorka účetní a daňové problematiky
Termín 30. srpna – 6. září 2018
Začátek
Místo Hotel Green Nature Diamond *****, Egejská riviéra, Marmaris, Turecko

Program kurzu

Seminář pořádáme ve spolupráci s portálem Všeproúčetní.cz.

Program kurzu:
Program kurzu bude obsahovat informace o nejdůležitějších změnách, které rok 2018 přinese do účetnictví, daní, obchodního práva a dalších souvisejících oblastí. Kurz je určen všem, kdo chtějí mít jistotu, že jim neuniknou důležité informace, bez nichž nelze kvalitně zastávat funkce účetních, auditorů, daňových poradců a dalších ekonomických pracovníků.

1. Zákon o účetnictví
- novinky v účetnictví účinné od 1. 1. 2018 na základě prováděcí vyhlášky pro podnikatele
- další úpravy zákona o účetnictví v souvislosti s právní úpravou EU (goodwill, změny ve vykazování časového rozlišení a další)

2. Daňový balíček změn od 1.1.2019
2.1 Zákon o DPH
- novela účinná od 1. 1. 2019 (část až od 1. 1. 2021)
- další úpravy Zákona o DPH v návaznosti na implementaci evropských směrnic: úpravy v předmětu daně, úpravy v oblasti základních pojmů – úplata a ekonomická činnost, změny u digitálních služeb, uplatňování DPH v případě poukazů (voucherů), nárok na odpočet daně při registraci plátce u dlouhodobého majetku - rozšíření možnosti, úpravy pokut v souvislosti s kontrolním hlášením, další navrhované změny

2.2 Zákon o daních z příjmu – novela účinná od 1. 1. 2019
- úpravy na základě implementace evropských směrnic a IFRS 9 - omezení uznatelnosti výpůjčních výdajů, zdanění při přemístění majetku bez změny vlastnictví, zdanění ovládaných zahraničních společností, zvýšení odpisové sazby v prvním roce odepisování vozidel s elektrickýcm pohonem a další, další navrhované změny

2.3 Novely dalších zákonů v rámci daňového balíčku
- zákon o hazardních hrách
- insolvenční zákon
- celní zákon
- daňový řád
- zákon o mezinárodní spolupráci v oblasti daní
- zákon o Finanční správě ČR
- zákon o Celní správě ČR

2.4 Zákon o evidenci tržeb
- novela zákona účinná od 1. 1. 2019 vynucená rozhodnutím Ústavního soudu z prosince 2017

Cena:
Kč 26.700,-- pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Kč 30.700,-- pro osobu v jednolůžkovém pokoji

Cena obsahuje: leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků Praha – Dalaman - Praha, transfery v cíli zájezdu (letiště – hotel – letiště), ubytování, stravu formou all inclusive, kompletní pojištění (léčebné výlohy, úraz, odpovědnost za škodu a storno zájezdu) a kurzovné.

Informace o destinaci:
Marmaris
Stále se rozvíjející moderní letovisko Marmaris je zasazené do úžasné zátoky obklopené borovicemi a horami. Oblast je oblíbená také pro jednu z nejkrásnějších pláží Středozemního moře - želví pláž Iztuzu. Milovníci památek mohou navštívit starověké ruiny z období Byzantské říše, zříceniny Kyra, Lydia a Lissia. Oblast je známá také pro své sirné prameny, bahenní koupele v lázních Dalyan (na kožní problémy, revmatismus, detoxikaci organismu, ale i pro relaxaci). Vodní lázně Sultaniya mají přídavek bromidu a sulfid vodíku, nebo lázně Marias Spa nabízí masáže a koupele. Ten, kdo má rád přírodu by měl zavítat do oblasti Dalyan Delta, kde může pozorovat úchvatnou faunu (malé želvy nebo různorodé ptáky). Pravou tureckou atmosféru lze zažít v místních kavárnách a restauracích, kde nesmíte opomenout ochutnat místní speciality.

Hotel Green Nature Diamond *****
Jedná se o luxusní a elegantní hotel, postavený v roce 2014, přímo u pláže a nedaleko centra Marmarisu. Letiště v Dalamanu leží 95km od hotelu. Hotelová písčito-oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je přímo u hotelu, slunečníky, lehátka, matrace a ručníky zdarma.

Cestovní kancelář:
Zájezd samotný pořádá CK Čedok a.s.

 

Pro členy SÚ
 Kč
včetně 21% DPH
Pro ostatní
 Kč
včetně 21% DPH